Úspěšné jaro týmů TJ Břevnov: volejbalisté druzí, tenisté čtvrtí

Úspěšné jaro týmů TJ Břevnov: volejbalisté druzí, tenisté čtvrtí

Sportovní týmy TJ Břevnov mají za sebou velmi úspěšné jaro. Tenisové družstvo po loňském triumfu ve 3. třídě bojovalo o soutěž výš a čtvrtou příčkou se zde pohodlně udrželo. Volejbalisté zaznamenali nejlepší výsledek v novodobé historii, když obsadili ve 3. pražské třídě druhé místo.

Smíšený tým tenistů a tenistek TJ Břevnov nastoupil do 2. třídy v roli neohroženého nováčka. Svůj zahajovací zápas na hřišti Tatranu Střešovice vyhrál vysoko 8:1 a o neporazitelnost přišel až ve čtvrtém kole. Sezonu zakončil s kladnou bilancí čtyř vítězství a tří porážek na skvělém čtvrtém místě.

Nejvíce bodů v mistrovských zápasech získal Michal Kocián, který vyhrál pět dvouher a byl čtyřikrát členem vítězného deblu. Po osmi bodech získaly obě ženy v družstvu: Ingrid Czudková i Lucie Adamcová. Neporazitelný byl pár Michal Kocián – Maxmilián Albert Kopecký, který vyhrál všechny čtyři deblové zápasy, do nichž nastoupil.

Volejbalisté rok po výrazném omlazení a posílení kádru odehráli svoji nejlepší sezonu. Vyhráli dvanáct z osmnácti mistrovských zápasů a skončili na druhém místě. Na Radotínský SK, který v soutěži neprohrál ani jeden zápas, Břevnovští ztratili 12 bodů.

Nová sezona začíná volejbalistům už v září, tenisové družstvo bude hrát znovu o body až příští rok na jaře.